FanFotbal.

Doza ta zilnica de fotbal…

SPANIA – ITALIA (0-0) 4-2 după penaltiuri (VIDEO)

Posted by Adi pe Iunie 23, 2008

Un meci plictisitor în care Spania a confirmat parcursul bun din grupe, reuşind un meci bun în faţa campionilor mondiali, pe rînd Torres şi Silva au avut ocazii bune de a marca iar de la italien,i Camoranesi care în minutul 62 sutează în Casilas.

În prelungiri Guiza şi Silva apar din nou la finalizare dar Italia scapă nevătămată, pentru ca puţin mai târziu Toni să se joace cu nervii lui Aragones. Partida ajunge la penaltiuri, Italia ratând două lovituri de pedeapsă prin D.D. Rossi şi A.D. Natale pentru ca Fabregas să duca Spania în semifinale, unde va da piept cu Rusia pe care a mai batut-o la acest european cu 4-1 în faza grupelor. În cealaltă semifinală Germania va înfrunta Turcia, partida care va avea loc miercuri 25 iunie.